Komentář k zákazu kouření a EET

Smutné. Nedemokratické. Nesvobodné.
Zakozovat kouřit soukromníkům na jejich pozemcích považuju za nedemokratické. Když uvážím, že stát v minulých letech povolil kouření na nezastřešených zastávkách. Ten zákon je špatný, žádný být neměl a pokud ano, tak ten co zakazuje kouření na náměstích, pěších zónách a nástupištích. Stačí si projít základní lidská práva. Svoboda jednotlivce končí tam, kde začíná svoboda druhého. Proto pro mmě není akceptovatelný tento zákon, kdy umožňuje lidem otravovat nekuřáky na zastávkách, hlavních rušných pěších zónách (ulicích, kde se kouři nemůžete vyhnout), náměstích, parcích, trzích apod. Ale na druhou stranu si hraje stát na ochranářského soudruha, který zakazuje kouření v prostoru, kam nikdo nemusí chodit. Každý navíc, a to díky poslednímu zákonu o kouření, má možnost se podívat před vstupem, jestli se jedná o kuřácký prostor nebo ne. Má možnost volby. Tato možnost svobodné volby je protikuřáckým zákonem pošlapána. Navíc na ulici, kde jste na veřejném prostoru musíte čuchat kuřáky, teď navíc před hospodama, restauracema, kavárnama a bary ve větší míře než dříve. Doplňuju: Jsem nekuřák. Nikdy jsem nekouřil a nemám rád kouř a smrad z tohoto oblečení. Právě proto, chodím do nekuřáckých podniků, ale pošlapávat svobodu kuřákům nechci a nikdy nebudu.Když vládnou tací jací vladnou, kde to k šípku se vším všudy. Mluvím o druhém kontroverzním zákonu a to o EET (elektronické evidenci tržeb). Minulost nás dohání a současná vláda jde mnohem dál než by měla. EET nenapadám protože bych snad nechtěl stejné podmínky pro všechny. Chci aby každý byl zdaněn stejně a nikdo neměl výhodu. Bohužel to daleko víc nabourává systém dotací a dávek ze strany státu a EU, takže takový zákon moc nezmůže. Tady se bojím spíš toho posledního hřebíčku do rakve svobody. Stát získává výpisy z účtů (zaplatí ti to sám občan), výpisy z platebních karet, (po schválení soudu) mobilní data, teď i informaci za všechny nákupy. Spojit to zvládne každý školák, nemyslíte?
V MF Dnes psali, že EET přidá státu 12 miliard, na to si teda počkám. Daleko zásadnější je to, že stát získá data a ví o nás už dnes hodně. Živnostníkům přibude papírování/úkonů a snížením daní to podle mého nevykompenzuje. Důležité je také to, že se daleko více vyostřuje celá tato debata ve společnosti, kterak živnostník a podnikatelé jako celek, jsou ti zloději, kteří okrádájí celý stát a to je daleko horší. Nesmíme zapomenout ani na to, že typicky název "elektronická evidence", v České republice znamená černou díru.

Uvědomuju si, že ani jeden zákon nemám možnost nijak jako občan ovlivnit. Budu ale bojovat pro jejich zrušení, co to půjde.
Nejsmutnější je, že většina obyvatel to ignoruje a dokonce si myslí, že bude líp. Jak já bych se rád mýlil.

Komentáře

Se zákonem o koureni s tebou plne souhlasim naborava to svobodu jednotlivce a myslim ze to nema zadny prinos spis to zaměstná městskou polici :D budou se rozdávat pokuty... Registrace malých tržeb je dle meho zase přínos... Spousta malých podnikatelů kdyz "chtějí" přiznávát tržby tak nemaji moznost jednoduše a hlavne bez starosti přiznat dph. A sou v nevýhodě oproti tem (ne poctivým) co nic nepřiznají a nedělají si stim hlavu. Staci se jen podivat treba do Chorvatska kde s přílivem turistu přibývalo malých podnikatelů a nebyla zadna kontrola tržeb tak se zavedli (drahe a nesmyslné) registrační pokladny ktere stejne problem neresily. Elektronická evidence tržeb je jednoducha a nebrání ani propojení s bezkontaktnim placením ktere je aktuálně módou ;) rad bych platil treba za párek v rohlíku smartphonem ;) jak treba prodejce cukrové vaty dani sve zisky... Nijak nikdo mu nic nedokáže ;)

Souhlasím s jednou věcí, je pravda, že ti co odvádí a vždycky odváděli by teď už neměli být označováni za parazity, protože lidé konečně uvidí, že si nic bokem nedávají. Jinak je to ztráta svobody, za tím si stojím, ale jak to nakonec dopadne, uvidíme... nemyslím si, že to daní opravdu pomůže.

Přidat komentář

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.