Zákon o prokázání původu majetku

Zásadně s ním nesouhlasím a myslím si, že pokud něco poslední dobou lze označit za populismus, tak je to tento zákon. Navíc bych se nebál použít slova šikana.

Již dnes má stát právo zabavit nelegálně nabytý majetek kohokoliv, koho stát odsoudí. Tedy co tento zákon přináší je jediná věc, říká nám, že stát je neschopný. Stát je neschopný, protože nedokáže potírat tyto zloděje, lupiče apod. a místo toho, aby se zamyslel a začal problém řešit zvýšením úsilí, příjde se zákonem. Zákon mu umožňuje jen ukázat na kohokoliv a ten se stává vinným. Presumpce viny. Je vinný do té doby než doloží svou nevinnost, musí si najmout obhájce, zajistit důkazy, jak majetek nabyl a stát nemusí nic, jen si počká jestli se dokáže ubránit.

Zákon má taky dodatek, že stát může ruky vztáhnout pouze na majitele, kteří mají majetek nad 10.miliónů. To je taková náplast jak zacpat pochybnosti nejnižším třídám a ukázat jim, že je to zákon pro ně a proti bohatým, kteří je přece utiskují. Ono jednou se tento dodatek zruší, třeba při hlasování zákonu o zrušení solárních panelů v době, kdy solární panely lidi rozbijí kladivy, protože nechtějí přes politiky, kteří je nutili platit zelenou energii přijít o dům a hladovět.

Většina problémů nejde a nevyřeší nové a nové zákony, stávající by byly dostačující, pouze se nikomu nechce dělat svou práci a hledat pachatele, tak raději všechnu starost shodí na každého, kdo jen trochu vybočí z normálu. Na jedno nezapomeňte, tento zákon není proti nejbohatším, protože ti mají kamarády na úřadech a soudech a navíc mají peníze na obhájce i kdyby si měli koupit všechny, tento zákon dopadne zas na "střední třídu" která maká a bude podle mého, takto buzerovaná.

PS) Ti nejvíce bohatí nevznikají nelegální činností, ale tím, že přes politiky protlačí zákony, který jim dá takovou výhodu nad ostatníma, že ty miliardy vydělají na úkor nás všech, ale legálně!

Přidat komentář

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.