V jednoduchosti je krása

Debat ohledně S-karet je opravdu hodně, výhody/nevýhody. Pojďme na to však jednoduše. Proč prostě nestačí nahlásit svůj účet (ať ho už máte v jakékoliv bance) a stát tam ony peníze pošle. Kdo si je chce vyzvednou na poště, bance nebo si je nechává donést, tak si připlatí. Ano připlatí, nevidím v tom problém, trh si najde cenu a pošta nemusí být jediná. Máme tu i další roznáškové služby.

Identifikace pomocí občanského průkazu. Žádná S-karta není potřeba a kdo říká, že je, kecá. Stát si jen hledá další a další problémy. Pokud je někdo postižený, tak většinou dlouhodobě, to může být uvedeno na občanském průkazu. Navíc do budoucna se plánuje elektronický OP s čipem. Tzn. další podrobnosti, když nepočítám ZTP atd. může být na čipu, i když nevidím důvod, protože to nikoho nemusí zajímat.

Řidičský průkaz je k ničemu. V 15letech dostává každý občan České republiky občanský průkaz. V 18letech pak většina lidí skládá řidičskou zkoušku a dostává řidičský průkaz. Vidím to jen já, nebo první OP je jen na 5 let a bylo by jednodušší vystavit v 18letech pro řidiče nový OP a řidičák by pozbyl potřeby. Informace by stačily vypsat do jednoho řádku (B,C...). Další informace by byli uloženy na čipu, například počet bodů či platnost průkazu. ŘP může být sebrán policií, pak bychom nemuseli odevzdávat ŘP a jednoduše pozastavit platnost na OP. Policie by navíc ihned zjistila potřebné informace.

Zjednodušení, úspora peněz, ale také úspora místa našich peněženek. Proto říkám, stačí občanský průkaz, není třeba S-karet ani řidičáku. Pletu se?

Já bych toho vážení zjednoduššil :).

PS) Všimli jste si někdy, že všichni a všude berou studentský ISIC jako důkaz o studiu? Včetně pohostinství, slev na internetu nebo lyžařských center dostanete slevu. Každá firma většinou nějakou tu slevu pro studenty má. Jen ČD a ČSAD tvrdošíjně požadují oranžovou kartičku, strašák studentů a dětí, kteří každé září zaplavují minimálně dvakrát každou pokladnu. Jednou vystojíte řadu, když si jdete za korunu onu kartičku koupit, běžíte přes celé město (pokud máte štěstí jen město) pro potvrzení školy, kde vám kartičku podepíšou (na jiné věci stačí vytištěné potvrzení, které vám vystaví sekretářka, ne tady musí podepisovat speciálně kartičku). S kartičkou běžíte zpět k DP nebo kase, kde vystojíte další řadu, většinou delší, protože v té době již čekají studenti na vyřízení nebo také na kartičku za jednu korunu. Vyhrává ten kdo pak zaplatí 40Kč a odchází s kořistí oranžové kartičky... Proč nestačí ISIC, tak to jsem ještě za ty roky nepochopil. Vždyť jen ta správa, úřednice, výroba kartiček, ochranných prvků má alespoň cenu 41Kč. Nepočítám klid, pohodu a čas studentů a dětí. To je k nezaplacení.

Přidat komentář

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.