Sankce Rusku

Dneska krátce k situaci ohledně sankcí a embargu Ruska.

Evropská únie se před pár týdny domluvila na sankcích proti Rusku. Na tom není nic zvláštního, trošku se bojí, aby se na ni USA nedívalo špatně, tak nějaké ty sankce přece musí protlačit. To, že jsou o dost mírnější a ne všichni politici s nimi souhlasí, jí očividně nevadilo. Rusko udělalo odvetu, embargo evropských potravin. Taky to není kdo ví jak silné embargo, očividně také nechce přijít o velké peníze. Tím by situace mohla končit, ale nekončí. Najednou se objevily žádosti o dotace zemědělcům za způsobené problémy. Způsobené problémy? Pokud bychom měli demokracii, tak přeci, pokud se politici domluví, že zemi kterou zastupují chce chránit své hodnoty měly by přeci občané držet s politiky, nebo ne? Žádosti podávají Poláci, Slováci, ale i Češi.

Mám proto jednoduché řešení. Proč se EU nevykašle na tyto sankce, když je občané nechtějí. Nechcou je i samotné státy, protože by jinak přeci nemohli bojovat za své zemědělce. Pokud by je nějaký stát (tedy občané) chtěli, ať si tento stát tyto sankce zavede sám. Pak bych viděl, jako hrdost přemýšlet, jestli se k této skupině států, zastávající učité hodnoty, zastávající se ublížených zemí atd., jestli se přidáme. Opravdu nikoho nebije do očí to, že EU dělá něco co vlastně sama EU nechce a nechce to ani defakto samo Rusko?

A ještě jedna maličkost. Každý máme sám v rukou sankce, pokud by někdo chtěl držet třeba s Ukrajinou, tak kdykoliv může sám přestat kupovat Ruské věci, plyn apod. Určitě to bude svobodnější rozhodnutí, než aby ho za nás vykonávali politici z EU nebo politici naši, kteří samy hlasují pro tyto sankce jen kvůli politické moci(nebo nevím čemu) a dobře vědí, že státy za ty léta zatáhly do takových finančních problémů, že si tyto nesvobodné a naše soukromníky nutící sankce nemůžeme dovolit. Nechme každou firmu a každého člověka rozhodnout o sankcím proti Rusku a dalším zemím.

Přidat komentář

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.