Rozhlas, není to už obtěžování?

Dneska budu hodně vnitřně nadávat, ale budu se snažit psát slušně.

Naše obec jako i sousední se nahrnuly před asi půl rokem do dotačního titulu na nové rozhlasy. Opravdu nevím, proč v dnešní době měnit fungující rozhlasy a navíc za digitální. Perfektně u nás funguje zasílání informací na email. Možná bych přemýšlel o smskách, pro ty co chtějí informace. Všechno je vyvěšeno na nové nástěnce, která je také z EU a je tak 4x větší a šerednější než ta předchozí ještě z komunismu. Ještě zmínit, že budeme prej platit jen asi 5000 Kč ročně za šíření bezdrátového signálu.

Inu stalo se toho za ten půl rok opravdu hodně. A můžu vám říct, že to opravdu poslouchám, protože to nejde neslyšet. Začnu od začátku. První jsem si i s našima vydupali snížení hlasitosti, prej na nejnižší únosnou mez, aby to neovlivnilo kvalitu rozhlasu pro ostatní občany. Inu pro všechny ty, co to chtějí poslouchat, budu trpět, nemám na výběr. Z původního rozhlasu 1x za 14dní co jsem ještě většinou neposlouchal, protože proč vycházet před dům, když to mám na jeden klik na netu a v mailu samozřejmě ještě dřív než v rozhlase (bez reklamních sdělení). Z původní frekvence jsme se postupně dostali asi na 2x denně (jen někdy, ale přece), kdy mě to hučí do okna. Vážení přes euro-okna a nové zateplení to slyším v pokoji, jako bych měl zapnuté rádio minimálně víc hlasitěji než poslouchám. Většinou mě to to rádio přehluší, bohužel a to tam právě mám zprávy nebo se učím či pracuju. 1-2x denně ! mě tam zapnou nějakého starého páprdu co si zazpívá písničku, kterou neposlouchají už ani moji rodiče. Minimálně 2-3 minuty to musím vydržet, aby důchodci mohli prej vyběhnout před barák. Což je hodně humorné, protože když já to slyším přes zateplení baráku, tak v těch starších domech to musí jít slyšet taky, ale dejme tomu. Dřív tam byla jen znělka, ale to prej nejde stíhat... pláč..:(..., bylo to užasně, rychlé, stručné a chtěl jsem jim to pochválit, bohužel to ale vrátili dřív, než jsem stihnul promluvit. Pak mě hlásí, že přijeli právě vietnamci, řezník, brambory, kuřice, vepři, krmivo a kdo ví co ještě ... Cena je většinou tak normální, jako v jakémkoliv obchodě, dokonce i v obchodě v naší obci. Je to prej ale domácí kvalitka, hlásí, což je teda podle rozhlasu od každého. No světe div se, dostali jsme se od potřebného rozhlasu (zastupitelstvo, akce) do obchodní reklamy prodejců, kdy má otevřena pálenice v sousedním městě, i když máme doma vlastní, myslím tu obecní o mojí nemluvím tu samozřejmě nemám (o které neinformovali - možná raději nezmiňovat), o tom, že restaurace v jiné sousední dědině má kančí speciality (pěkná reklama), že se koná tam to a tam zas toto... Už jen aby hlásili každý týden nabídku prospektu Coop Jednota a nebo dalších supermarketů a můžu si hodit provaz. Šílené přehuštění informací, otrava a opravdu by mě zajímalo kolik lidí z obce to opravdu zajímá... není to už trochu obtěžování?

Fuj, musel jsem jen něco vyplodit než ten rozhlas dohraje, protože se musím učit na zkoušky do školy a to u takového kvílení opravdu nejde. Zajímavé, že to otravuju mě, který přes týden stejně není většinou doma, ale na škole...

Napsáno je to s humorem i když mě to pije nervy! Nejde mě o rozhlas, o písničky v něm ani o informace pro občany. Jde mě o to, že někdy je toho už opravdu moc a hlásit kde co a kolik co stojí už není informace pro občany ani veřejná služba, to opravdu už každý přece nepotřebuje slyšet... nebo se pletu?

edit: 19.1.2015: Dnes mě podobná vypalovačka málem přihodila infarkt. Tentokrát v sousední obci. Jdu si po chodníku a najednom naprosto hlasitý, chraplavý(digiální kvalitka) začátek tradiční vypalovačky. Takové odstartování, že jsem se snad nikdy víc nelekl.

edit: 20.1.2015: Zajímalo by mě, kolik procent poslouchá rozhlas, nějaké statistiky od ČSÚ ale neočekávám :).

Přidat komentář

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.