Prosím žádné výjimky

Státní moc se stále rozrůstá a většina obyvatel buď tleská a nebo nechápe co se děje.
Alespoň tak můžu popsat situaci, kdy se každý dnem v novinách, zákonech nebo od poslanců dovídám další zákaz, nařízení či omezení. Žiju ve svobodné zemi, kde si můžu ještě říkat co smím? Nebo mně tento článek označí státní propaganda jako hoax nebo mně přímo odpojí od internetu?

"Všichni jsou si rovni" ... s tímto by pravděpodobně souhlasil každý, pokud se nepletu. A považuji to za správné, netvrdím, že to tak je, ale že by to tak být mělo.

Pokud tedy někdo napadne, jakkoliv, toto pravidlo, tak je to špatně. Bohužel současná vláda a politici co hlasují pro většinu vládních zákonů, jde právě tímto směrem. Svoboda se vytratila, teď je na první místě diktování pro dobro většiny a to nemůžu v žádném případě nechat jen tak, takto je to podle mého velmi špatně. A situace se stále zhoršuje. Těch zákonů a nařízení je hodně, to které mě ale momentálně opravdu naštvalo je zpráva od pana Jurečky (např. Aktuálně: Samoobsluhy na venkově získají pomoc od státu, plánuje Jurečka. Pod tisíc obyvatel jsou ztrátové - odkaz dole ).

Ne, ne a zase ještě jednou ne. Nemůžeme postupovat jinak pro prodejce na vesnici a jinak pro prodejce ve městě. Všichni mají mít rovné podmínky a pokud obchod zavře, tak zavře. Náš systém nefunguje tak, že vydáme nařízení, například nová EET a když se hromadně začnou zavírat obchody ( a hospody ) na vesnici, tak je přeřadíme jako službu a budeme zase dotovat. To přece nemůžou myslet vážně. Já nechci dotovat takový obchod, už teď dotuju z výplaty samé nesmysly s kterýma nesouhlasí a stojí mě to víc jak 50% z měsíční mzdy. Každé snížení zdanění uvítám, ale tento postup, bude fungovat právě opačně, další zdanění, protože politikům na tyto nesmysle nezbude.

Žiji na vesnici, kde je kolem 1100 obyvatel, vyrůstal jsem v ní a rád bych zde založil rodinu. Obchod ale nenávidím, nikdy v něm nebylo to co rád nakupuji a co bych chtěl pro rodinu. Sortiment byl uzpůsoben na potraviny za korunu, které pro mne nemají výživové ani zdravé hodnoty a obsluha není příjemná a nikdy ani snad nebyla. Jsou tu výjimky, ale prostě nejsem s tímto obchodem spokojen a nakupuji jinde. Ale nikdy bych nehlásal ať ho zavřou, kdo si tam nakoupí je jeho svobodná volba. Tím ukazuji svůj zájem či nezájem o konkrétní obchod, pokud se nebude obchod zdá více lidem, pravděpodobně jej zavřou, nebo prodají, nastoupí nový prodejce a situace se možná zlepší. Tak či tak, díky tomu jestli v něm nakupuji nebo ne určuji jako jeden z mnoha, jeho směřování. Právě toto je pilířem, na kterém naše společnost stojí. Proto mě přijde naprosto zarážející, že pan Jurečka chce změnit svobodnou volbu obyvatel a dotovat z jejich peněz prodejnu se kterou pravděpodobně většina nesouhlasí, jinak by zde nakupovala. Podle čeho bude určovat, které prodejny dotovat a které ne? Ve kterých městech dotavat a v kterých se to již provádět nebude? Jedná se o přerozdělování našich peněz určitým podnikům, většinou větším družstvům, který takto odklepne z našich daní penízky úplně zadarmo (za nabízení služby?), bez rizika ... krásná stála renta.

Možná se na pana Jurečku zlobím o trochu víc než bych měl. Podobný nesmysl podle všeho zamýšlejí i na našem zastupitelstvu, kam musím také zajít, protože, aby tento obchod dotovala obec je naprosto stejný nesmysl jako stát.

Prosím nepleťte se do těchto záležitostí. Většina lidí stejně v těchto obchodech nenakupuje, protože nechce, koupí si to cestou ze školy, práce. Většina obyvatel malých obcí stejně musí za vším dojíždět do města, tak tomu bylo téměř vždy, ať je to lékař, škola, zaměstnání, rehabilitace, návštěva rodiny nebo přátel. Nechte na každém svobodném člověk rozhodnout, jestli svým nákupem podpoří supermarket nebo obecní prodejnu, pokud většina lidí nakupuje mimo obec a 20 lidí si stěžuje, že obchod zavřou, tak to může 20 obyvatel ovlivnit ostatní? Může menšina diktovat většině? Nemůže, neměla by a budu se bít za to, aby menšina nemohla diktovat většině, ale aby to nebylo ani obráceně!

~ https://zpravy.aktualne.cz/finance/nakupovani/samoobsluhy-na-venkove-zis...

Přidat komentář

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.