Minimální mzda - jedinné co vláda dokáže změnit ?

Je to smutné, místo opravdové pomoci, odstranění zátěže nebo reálné řešení situace, vláda zvýší minimální mzdu od ledna 2021.
Jde vidět, že nereaguje na situaci a dále postupuje, jako by se nic nedělo a problémy, které má většina firem neřeší.

Zvýšení minimální mzdy, kterou má většinu dotčených firem se zaměstnanci, kteří právě pobírají minimální mzdu, je opravdu něco, co většině firem určitě pomůže.
Spíš to trápení skončí a lidi propustí, stejně jich část je doma a nic nedělá a vidina toho, že jim bude muset ještě přidat je zdrcující. Kdy jindy lze říci, že politici jsou odstřiženy od reality, když na krizi reagují tím, že nutí firmy platit víc své zaměstnance. Dokonce si myslím, že i lidé s minimální mzdou, by raději vyměnili navýšení za to, aby jim práce zůstala. Vláda tak části zaměstnancům zajistila vyhazov z práce, protože firmy již nezvádnou v této době, kdy některé prodělávají, ještě navyšovat minimální mzdy.

Minimální mzda obecně přispívá k nezaměstnanosti a daleko výhodnější by bylo zavést tzv. negativní daň, ta je dokonce solidárnější a rovnější než současný systém, ale to by pravděpodobně levicoví politici ztratili možnost se ukázat (ideálně před volbami).
Rozhodně doporučuju nastudovat informace o negativní dani, byl bych rád, kdyby se dostala do povědomí trochu více.

Zdroje:

Minimální mzda od ledna vzroste na 15 200 korun
~ https://www.seznamzpravy.cz/clanek/minimalni-mzda-od-ledna-vzroste-na-15...

Negativní daň z příjmu
~ https://cs.wikipedia.org/wiki/Negativn%C3%AD_da%C5%88_z_p%C5%99%C3%ADjmu

Přidat komentář

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.