Kam zmizela svoboda?

Je smutné, v jak velké míře neustále ubývá svobody. Ještě smutnější je to, že lidem to vůbec nevadí. Každý den co sleduji zprávy, tak každá druhá reportáž řeší další zásahy státu do suverenity jednotlivce nebo rodiny. Mezi přáteli mě považují skoro za anarchistu, toho kdo se hádá, když jde o svobodu. Ale pro mne jsou anarchisti právě ti ostatní, co se snaží omezit mou svobodu. Já nejsem proti společnosti, nejsem vyhraněný ani proti komukoliv, ale pokud mě někdo narušuje mé soukromí a omezuje mou svobodu, tak tento člověk určitě mým spojencem nebude.

Dneska nebudu mluvit ani o EET ani o další šílených zákonech posledních dní. Dneska jsem narazil na jinou šílenost:

Na zahradní traktůrky budete potřebovat povinné ručení
~ http://www.dumazahrada.cz/stavba-rekonstrukce/penize-pravo/23164-zahradn...

Nevím jestli tomu můžu věřit, ale v naší evropské společnosti se již ničemu nedivím. Takže pokud máme doma jeden traktůrek na sečení trávy, tak budu muset platit povinné ručení? Jak to budou chtít dokázat, že vůbec ten traktůrek vlastním? Vznikne povinný registr pro traktory? Jsem všemi deseti pro dobrovolné registry, ať už kol nebo lyží. Jak jde o povinnost, tak jsem proti a nevidím důvod k povinnému ručení pro traktory. Prostě ne.

Hodně mě tato problematika připomíná povinné čištění komínů kominíky, zákaz kouření v restauracích nebo povinné energetické šítky. Ve všech případech jde o totéž, stát zasahuje do něčeho, do čeho nemám důvod a ani právo.

Komíny:
Před každou zimou jsme vždycky s mým tatínkem vzali velkou štětku a šli pročistit všechny komíny. Opravdu si myslím, že jsme to i jako amatéři dělali poctivě. Většina lidí však tak poctivá být nemusí a věřím, že to může zbytečně způsobit požár. Proto bych pochopil, kdyby pojišťovna řekla: "Pokud nedoložíte potvrzení o čištění, tak vám zvýšíme pojistku na dům". Tento postup beru jako správný, pojišťovna na to má právo. Každý by měl pak na výběr, pokud si nechá vyčistit komín s razítkem, zvýší se mu pojištění nebo přejde k jiné pojišťovně. Komíny si stejně pořád čistíme sami ! A kominíci mají najednou víc práce, výborný zákon pro vznik vyjímečné skupiny na úkor nás všech.

Kouření:
Vždycky mě vadil kouř od kuřáků, jsem nekouřák, který si jde vždycky sednou do nekuřácké části. Právě takto já bojuju proti kuřákům, ukazuji svůj názor a vybírám si hospodu podle svého. Vydáním zákona zakazující kouření v restauracích a hospodách mě však stát ukradl mé právo, mé právo se rozhodnout a místo toho můj názor vnutil všem. To je nesprávné i když výsledek je ku prospěchu mne a většiny mých přátel a rodiny. A budu bojovat i za toto pošlapání svobody všech majitelů pozemků, hospod a kuřáků. Stát nikdy nemůže uhájit tvrzení, že je to dobro pro společnost, není, protože já pořád budu čuchat kuřáky na náměstí, chodnících a místech před bary a hospodami, které stát takto omezil. Pro mne se nic nezměnilo, lokály nezměním a chodit musím pořád po chodníku.

Energetické štítky:
O tomto tématu se napsalo hodně, tak jen zkráceně. Je to nejhorší zločin co stát mohl v poslední době uvalit na lidi. Největší problémy s tím mají ti nejchudší. Poslední dobou jsem zaznamenal hlavně problémy u důchodců, kteří by se rádi přestěhovali do bytů, protože dům ekonomicky nezvládají, ale stát jim takto stěžuje cestu. Navíc většinou kupující těchto domů nezajímá štítek, mají v plánu je kompletně přestavit nebo dokonce zbořit. Peníze za šítky jdou do kapes jen těm si asi zákon prosadili a mají práci snů, doživotně.

Takže kde jsme to skončili? Jo. Povinné ručení pro traktory a zahradní stroje, které nejezdí po veřejných komunikaci. Majitel si je zpravidla opravuje, staví a jezdí s nimi jen na svém pozemku a nikoho neohrožuje. Zdá se mě, že pojišťovna nezvládá vymáhat škody od tech, kteří nerespektují zákony a způsobí nehodu na pozemní komunikaci. Budeme tedy trpět všichni, ať si pojišťovny vydělají, vždyť třeba za mne nikdy žádné pojistné škody mít asi nebodu, když respektuji zákony a nejezdím po cestě. Pro pojišťovny to bude pojištění snů...

Je taky možné, že to vyvolá revoluci, když už budu mít to povinné ručení, tak proč bych se nejel projet do města na traktoru/sekačce do supermarketu ... už se těším :).

Přidat komentář

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.